Sobota, 2 lipca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty… Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
Festiwal Kolorów znów w Łodzi [plener]
Festiwal Kolorów wędruje po Polsce. W sobotę (2 lipca) zawita do Łodzi.
Punktem kulminacyjnym festiwalu jest jednoczesny wyrzut w powietrze kolorów holi. W momencie wyrzutu nad kilkutysięcznym tłumem tworzy się barwna chmura, która po chwili opada kolorując uczestników od stóp do głów.
Festiwal nawiązuje do indyjskiego święta Holi. Młodzi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rozrzucając kolorowy puder. Zabawa z kolorami to jednak nie jedyna atrakcja. W Łodzi będzie też szansa do biwakowania, posłuchania muzyki i wzięcia udziału w warsztatach tanecznych.
Festiwal Kolorów w Łodzi odbędzie się na Błoniachprzy zbiegu ulic Konstantynowskiej i Juszczakiewicza. Początek o 16. Atrakcje zaplanowano do 22.
Program:
16:00 Powitanie
16:10 Black Radio 55 min
17:00 Wyrzut Kolorów Holi
17:05 Egurolla 20 min
17:25 Coria 55 min
18:00 Wyrzut Kolorów Holi
18:20 Egurolla Dance Studio 20 min
18:45 BOVSKA 1h
19:00 Wyrzut Kolorów Holi
19:55 Kuba & Neitan
20:00 Wyrzut Kolorów Holi
22:00 Zakończenie
Letni Kinematograf Rozrywkowy. Filmy w plenerze [kino]
Siódma edycja Letniego Kinematografu Rozrywkowego to trzy bloki tematyczne w trzech przestrzeniach. Plenerowe kino możemy odwiedzać na Starym Rynku, na dziedzińcu Muzeum Kinematografii i na Stokach w wakacyjne piątki i soboty.
Na Starym Rynku w piątki zobaczymy filmy z cyklu “Gwiazdy pod gwiazdami”.W programie znalazły sięobrazy polskie i europejskie oraz ważne filmy amerykańskie, uhonorowane najbardziej prestiżowymi światowymi nagrodami.
Z kolei “Opowieści księżycowe” to propozycja na lipcowe soboty w Muzeum Kinematografii. Tam prezentowane będą głośne obrazy z historii kina filmy nieme, do których improwizację muzyczną na żywo stworzą taperzy Lech Dyblik i zespół Psychocukier oraz wybitne filmy autorskie, w których muzyka odgrywa istotną rolę.
Fani polskiego kina w soboty powinni się wybrać na “Kinematograf na Stokach”.W programie filmy, które gościły na polskich ekranach w ostatnich latach. Wieczory będą rozpoczynać pokazy filmów krótkometrażowych zrealizowanych w Łodzi.
Sprawdź program:
“Opowieści księżycowe” dziedziniec Muzeum Kinematografii, wakacyjne soboty
2.07 sobota
Ludzie bez jutra (1921), 80,reżyseria: Aleksander Hertz
muzyka na żywo: Lech Dyblik
Kolory Polski 2016. Filharmonia Łódzka podróżuje po raz siedemnasty [PROGRAM]
24 koncerty w różnych zakątkach województwa łódzkiego to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej, która już po raz siedemnasty zaprasza na wędrowny festiwal “Kolory Polski”.
Parkatoniki. Ekskluzywny teatr dla jednego widza [minispektakl]
W sześciu łódzkich parkach staną Parkatoniki. To mobilne skrzynki teatralne, w których prezentowane są przedstawienia dla dzieci.
To unikatowy na skalę ogólnopolską projekt, który pozwala na indywidualny kontakt aktora z widzem. Parkatoniki przypominają dawne aparaty fotograficzne na statywie. – W Parkatonikach będzie odbywał się minispektakl, etiuda. W środku jest pełna scenografia, oświetlenie, po prostu miniatura prawdziwego teatru – mówi pomysłodawczyni Anna Zadęcka-Zięba z fundacji Ależ Gustawie.
W ramach projektu powstały dwie skrzynki teatralne.Każdemu spektaklowi towarzyszy również muzyka.
Pierwsze przedstawienia w Parkatonikach zobaczymy 25 czerwca w Parku im. J. Piłsudskiego. Kolejne zaplanowane są co weekend do 10 lipca.
Szczegółowy harmonogram:
- 2 lipca Park Sienkiewicza
- 3 lipca Park 3 Maja
Rozmowa tradycji ze współczesnością. Folkowe inspiracje [festiwal]
Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE to m.in. koncerty, jarmark, pochód uliczny, konkurs Złota Łódka, wystawy oraz pokazy mody.
Przestrzeń miejską wypełni twórczość młodych ludzi z różnych zakątków świata, mówi dyrektor festiwalu Adam Kocher. – Festiwal jest dużym eksperymentem artystycznym, swoistą rozmową tradycji ze współczesnością, w folkowym wydaniu. Przez sześć lat zapraszamy młodzież z kolejnych kilkunastu krajów świata do działań na scenie, na ulicy, do działań modowych i designerskich. Chodzi o to, żeby mówić o tradycjach i kulturze, żeby się inspirować tym co tradycyjne, narodowe – wyjaśnia.
Pierwszym elementem festiwalu będzie tkana instalacja artystyczna na kamienicy, w woonerfie przy ulicy 6 Sierpnia w Łodzi. – Instalacja Folkowa Kamienica to projekt autorstwa dwóch designerek, które były w zeszłym roku na naszym festiwalu, oraz naszych wolontariuszy. Będziemy wspólnie tkali fasadę kamienicy, używając specjalnych lin i nici, a inspirować się będziemy tradycyjnymi polskimi wzorami. Folkowa Kamienica powstawać będzie na oczach publiczności i z jej udziałem. Tkanie odbywać się będzie od 1 do 7 lipca, warsztaty dla chętnych odbędą się 3 i 4 lipca.
Festiwal FOLKOWE INSPIRACJE ma zainspirować młodych ludzi do współczesnej twórczości w różnych dziedzinach artystycznych, w oparciu o tradycje kulturowe narodów i grup etnicznych. Tygodniowy festiwal w Łodzi startuje pierwszego lipca.
Co grają na Polówce? Sprawdź repertuar [film]
Dziewiąta edycja Letniego Festiwalu Filmowego Polówka to siedem miejsc, blisko siedemdziesiąt filmów i codzienne projekcje w plenerze.
SOBOTA AKADEMIA HUMANISTYCZNO-EKONOMICZNA, ul. Sterlinga 26
LATO Z AKADEMIĄ
W sobotę wpadnijcie na Akademię Huministyczo-Ekonomiczną przy Sterlinga 26. Tegoroczna sekcja odbywająca się na dziedzińcu AHE, to tytuły filmowe bezpośrednio związane z 10 uruchomionymi nowymi kierunkami studiów. Całkowita mieszanka tematyki, kinemategorafii komercyjnej i artystycznej. Zapraszamy serdecznie w każdą sobotę!. Miejsce zapasowe w przypadku niepogody – Patio AHE ( ul. Rewolucji 1905 nr 52)
Lista filmów:
02.07 – Wyjście przez sklep z pamiątkami
Songwriter Łódź Festiwal 2016 [koncert]
Trwa druga edycja Songwriter Łódź Festiwal. W każdą sobotę na woonerfie przy ulicy 6 sierpnia można wziąć udział w bezpłatnych koncertach. W sumie zaplanowane są występy blisko 50 artystów, festiwal potrwa do 10 września.
W sobotę (2 lipca) wystąpią Asia i Koty oraz Patrick The Pan
Asia i Koty to solowy projekt Joanny Bielawskiej – wokalistki, która brzmienie swojego głosu wzbogaca dźwiękami gitary elektrycznej. W swojej twórczości korzysta również z looperów, sporadycznie można się w niej doszukać także dźwięków pianina, gitary akustycznej, czy subtelnej elektroniki.
Kompozycje wykonywane przez nią to zazwyczaj minimalistyczne i melancholijne utwory, w których główną rolę odgrywa dojrzały i przejmujący głos Joanny Bielawskiej. Ma ona jednak również w zwyczaju wykonywanie piosenek z repertuaru innych wokalistek, takich jak Sia, czy Sky Ferreira.
Ostatni krążek wokalistki ”Sing” ukazał się 2 kwietnia nakładem wytwórni Nasiono Records.