Łódzki Rower Publiczny bije rekordy popularności
W pierwszym miesiącu działania Łódzkiego Roweru Publicznego udało się pobić europejski rekord w liczbie wypożyczeń jednośladów w ciągu doby.

-Prezydent Łodzi ocenia, że mieszkańcypolubili nową formę transportu. – Mamy przeszło czterdzieści dwa tysiące osób zarejestrowanych i przeszło trzysta sześćdziesiąt trzy tysiące wypożyczeń. Chciałam przypomnieć dla porównania, że w Warszawie z dużo większym wolumenem rowerów i stacji, pierwszy miesiąc wypożyczeń to było sto dwadzieścia tysięcy, a u nas to trzysta sześćdziesiąt trzy tysiące wypożyczeń w trakcie pierwszego miesiąca – podkreśla Hanna Zdanowska.
Z analiz Zarządu Dróg i Transportu wyszło, że łodzianie korzystają ze wszystkich stacji, ale niektóre są szczególnie popularne. – To oczywiście Manufaktura, stacje na ulicy Piotrkowskiej, czyli w tym ciągu użytkowym – tłumaczy Paulina Cyniak. – Zauważyliśmy, że mieszkańcy korzystają z tego roweru jako szybkiego środka transportu. Rano te rowery przemieszczają się z obrzeży miasta do centrum. Pracujemy wciąż nad optymalizacją, aby te rowery sprawniej lokować na stacjach. Przemieszczeń jest bardzo dużo, bo nawet około trzynastu tysięcy dziennie – wylicza.
80 proc.stanowią wypożyczenia bezpłatne. Firma obsługująca Łódzki Rower Publiczny zapewnia też, że sukcesywnie usprawnia działanie systemu i likwiduje usterki, które zgłaszają użytkownicy.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |