Łącząc stare z nowym. Konferencja łączności w Sieradzu
15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia prezentuje swoje możliwości. Po raz siódmy zorganizowano Konferencję Łączności by podyskutować o ewolucji wojskowych systemów teleinformatycznych i zaprezentować mieszkańcom nowinki technologiczne.
W tym roku jest okazja by porównać stare z nowym, czyli możliwości sprzętu jakim dysponowali łącznościowcy kilkadziesiąt lat temu i teraz. Na placu teatralnym, Rynku Starego Miasta i ulicy Dominikańskiej stanęły najnowocześniejsze systemy teleinformatyczne wykorzystywane w polskiej armii a tuż obok aparaty polowe z początków XX wieku. Zabytkowe eksponaty udostępnia oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.
Zwiedzający mogą oglądać sprzęt wojskowy, pytać o jego zastosowanie oraz pojeździć hamerem z komandosami z Lublińca. Konferencja potrwa do czwartku, 28 kwietnia.
Posłuchaj relacji i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Wojsko, Sieradz | audio (m4a) audio (oga) |
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |