Inwestor kupił upadły browar z Zduńskiej Woli
Zduńskowolski browar, który dwa lata temu ogłosił upadłość, już za kilka miesięcy może wznowić produkcję.

Na zakup przedsiębiorstwa zdecydował się inwestor ze Słupska. Pierwotnie majątek spółki szacowany był na 10 milionów złotych. Cenę trzeba było jednak obniżyć.
– Do tej pory odbyło się kilka przetargów na sprzedaż browaru. Niestety żaden z nich nie doszedł do skutku. W tej chwili wpłynęła oferta na kwotę 4,8 mln zł i za tyle zostanie sprzedany – opowiada syndyk masy upadłościowej Ewa Frontczak.
W Browarze Staropolskim pracowało 80 osób. Jak zapewnia nowy właściciel, dotychczasowi pracownicy mogą liczyć na odzyskanie stanowisk. W pierwszej kolejności zostanie zatrudniona dawna kadra kierownicza. W ofercie firmy znajdą się tradycyjne, lokalne produkty.
– W porównaniu do tego co było przez ostatnie lata będziemy chcieli przeprowadzić jedną jakościową zamianę: będziemy rozwijać typowe piwa regionalne, a nie tylko masowe – mówi prezes Marek Lucyniak.
Niebawem w siedzibie przedsiębiorstwa rozpoczną się remonty. Produkcja ma ruszyć w czerwcu.
Nazwa | Plik | Autor |