CBA w domu Andrzeja Biernata. Były minister stanie przed prokuratorem
Były minister sportu Andrzej Biernat stanie przed prokuratorem i usłyszy 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. W poniedziałek od rana agenci CBA przeszukują jego dom pod Łodzią, przesłuchują też świadków.

Andrzej Biernat, były minister nie został zatrzymany. Otrzymał wezwanie do stawienia się jeszcze dziś w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.
Centralne Biuro Antykorupcyjne działa na zlecenie i pod nadzorem prokuratury. W trakcie kontroli ustaliło, że oświadczenia majątkowe złożone przez Andrzeja Biernata w latach 2010-2014 mogą być nieprawdziwe. Dochodzenie wszczęła też łódzka delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Łódzcy agenci CBA ustalili, że Andrzej Biernat składając oświadczenia majątkowe zaniżał swoje dochody nawet o 85 tysięcy złotych oraz nie ujawniał posiadania wspólnego majątku – samochodu.
W domu Andrzeja Biernata pod Łodzią agenci CBA szukają dodatkowych dowodów – dokumentów m.in. wskazujących na posiadanie pieniędzy lub papierów wartościowych, ewentualnych rachunków dotyczących wydatków na cenną biżuterię, wakacje, opłaty za remonty mieszkań rodziny, ubezpieczenia drogiego samochodu i zakupy wyposażenia.
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/cba.gov.pl/to/zr
CZYTAJ TAKŻE:
–Łódzkie CBA poprowadzi śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych Andrzeja Biernata
–Andrzej Biernat pod lupą CBA
CBA ustala: były minister składał nieprawdziwe oświadczenia majątkowehttps://t.co/S0bKfCXQix
CBA (@CBAgovPL) 29 lutego 2016
Nazwa | Plik | Autor |
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |