Hanna Zdanowska
Gościem Magdaleny Gałczyńskiej w Rozmowie Dnia była Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

– Wierzę, że termin oddania dworca Łódź Fabryczna zostanie dotrzymany – mówiła na antenie Radia Łódź Hanna Zdanowska, prezydent miasta. To reakcja na zapowiedź wykonawcy inwestycji, który chce po raz kolejny opóźnić zakończenie przebudowy dworca. Miałby on byćoddany nie pod koniec lata tegoroku, a dopiero na początku 2017. – Jeśli opóźnienie będzie, nie będzie to wina miasta – podkreśla Hanna Zdanowska. – Wina jest przede wszystkim po stronie wykonawcy i po stronie PKP PLK. Jeżeli byłoby tak, że faktycznie wina jest po naszej stronie, czyli, że nie umożliwiliśmy realizacji inwestycji drogowej, to dworzec cały by już stał – tłumaczy gość Rozmowy Dnia.
Hanna Zdanowska mówiła także o rozpoczynającej się w Łodzi, zakrojonej na ogromną skalę rewitalizacji. Jak podkreślała, najbardziej istotne jest nie tyle odnowienie ulic czy budynków, a pomoc dla mieszkańców. – Przede wszystkim nasze działania będą skierowane również na żyjące tam młode pokolenie.Jeżeli chcemy dać im szansę na normalne życie i rozwój, oni muszą zobaczyć inne wzorce – przekonywała prezydent Łodzi.
Hanna Zdanowskapodkreśliła, że jeśli w wyniku rewitalizacji uda się “wyciągnąć” z bezrobocia czy dziedzicznej biedy 30 do 40 procent mieszkańców niektórych, zniszczonych kwartałów w centrum miasta, będzie można uznać to za sukces.
Łódź chce przeznaczyć na rewitalizację miliard złotych z unijnych pieniędzy.
Posłuchaj Rozmowy Dnia i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
– brak tytułu – | audio (m4a) audio (oga) |