Łódzki Bieg Mikołajkowy
Ponad 300 zawodników z całego kraju wzięło udział w pierwszym łódzkim Biegu Mikołajkowym.Biegacze rywalizowali ze sobą na terenie Parku 3 Maja w trzech kategoriach: na 5 km, na 10 km oraz w marszu nordic walking na 5 km.
Wśród kobiet, najlepszy czas na dystansie 5kilometrów – uzyskała Diana Dawidziuk.Zawodniczka z Warszawy, pokonała trasę w 19 minut i 31 sekund.- To była ciężkatrasa, wiał silny wiatr i zacinał deszcz.Mimo wszystko było bardzo fajnie – mówiła zawodniczka.
Pierwsze miejsce na dystansie 5 kilometrów wśród mężczyzn – zajął Marcin Węgrzyn, z warszawskiego klubu RR Runners.Jego czas to 19 minut i dwie sekundy. Dzisiejszy bieg był dla niego częścią przygotowań do wiosennego maratonu. – Dzisiaj już 27 kilometrów mam w nogach, to był bieg w ramach długiego wybiegania, więc treningowy. Musiałem koniecznie spróbować kiedy zobaczyłem, że stawka pozwala na powalczenie o podium trochę więcej niż miałem zaplanowane – powiedział.
Część pieniędzy z wpisowego zostanie przeznaczona na pomoc podopiecznym domu dziecka w Rawie Mazowieckiej.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |