Bo nie lubię! Warsztaty “hejtowej” odporności
O przemocy w internecie dyskutowali dziś znani youtuberzy NRGeek, Azergothil i Hed podczas warsztatów zorganizowanych przez Społeczną Akademię Nauk. Spotkanie zostało objęte patronatem Prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej.

W spotkaniu wzięliudział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i pedagodzy. Podczas warsztatów rozmawiano na temat tego czym jest “hejt” i jak sobie z nim radzić.
Wiktor Kołysko ze Społecznej Akademii Nauk podkreśla, że przemoc w internecie jest powszechna przede wszystkim wśród młodzieży. – Hejt dotyczy przede wszystkich osób młodych i dzieci.One na co dzień korzystają z internetu i czytają krytyczne, obraźliwe komentarze lub samesię udzielają, często bezmyślnie, żeby zaistnieć, albo się na kimś odegrać – tłumaczy.
Należy mieć do siebie dystans i być świadomym swoich wad, to najlepsza recepta na radzenie sobie z tzw. hejtem, mówi jeden z zaproszonych youtuberów NRGeek. – Najprostsza rada ode mnie:miejmy do siebie dystans, to co robimy, jak robimy i kim jesteśmy nigdy nie będzie się podobało wszystkim – podpowiada.

Było to drugie tego typu spotkanie zorganizowane przez Społeczną Akademię Nauk.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |