Innercity Ensemble w Art Inkubatorze
Jazz, ambient, drone, post- industrial, muzyka psychodeliczna- twórczość Innercity Ensemble to przede wszystkim te gatunki, choć najlepiej podsumowuje ją tylko jedno słowo- improwizacja. Muzycy wystąpią w czwartek w łódzkim Art Inkubatorze.

Innercity Ensemble to muzyczny kolektyw tworzony przez Radka Dziubka, Rafała Iwańskiego, Wojtka Jachnę, Rafała Kołackiego, Artura Maćkowiaka, Tomka Popowskiego i Kubę Ziołka. Ze względu na swój skład często bywa nazywany supergrupą, bowiem jej członkowie znani są z innych projektów, takich jak Contemporary Noise Sextet, Stara Rzeka, Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Hokei, czy Dwutysięczny.
Idea zespołu wzięła się z chęci skumulowania mas dobrej energii i jeszcze lepszej muzyki, jaka w ostatnich latach wykwitła w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu wśród składów, w których udzielają się muzycy. Innercity Ensemble jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej, a także tych, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą. Pierwsza sesja nagraniowa inicjująca powstanie kolektywu miała miejsce w lipcu 2011 roku. Nie towarzyszyły jej żadne oczekiwania, koncepcje, ani wstępne plany. Muzycy po prostu spotkali się, aby wspólnie poimprowizować, czego efektem okazały się być aż dwie płyty- epka “Innercity Ensemble” i album “Katahdin”. Kolejne wydawnictwo, świetnie przyjęty dwupłytowy album “II” powstał w podobny sposób. Muzycy spędzili trzy dni improwizując w Pałacu w Ostromecku. Album zebrał bardzo przychylne recenzje, a prestiżowy brytyjski portal The Quietus umieścił go na 13 miejscu najlepszych płyt 2014 roku na całym świecie.
Koncert Innercity Ensemble w czwartek 19 listopada w Art Inkubatorze przy ulicy Tymienieckiego 3. Początek o godzinie 21:00, wstęp bezpłatny.
NOWOŚCIMUZYCZNE, KONCERTYW ŁODZI, TELEDYSKI, ROZMOWY Z ARTYSTAMI. WSZYSTKO TO ZNAJDZIESZW NASZYMDZIALE MUZYCZNYM. |