Poniedziałek, 16 listopada
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty… Oto kilka propozycji, w których warto wziąć udział.
XIX Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi [STUDIO FESTIWALOWE]
Poznański Polski Teatr Tańca, Teatr Ateneum z Warszawy, Teatr Stu z Krakowa, chóry z Gruzji, Hiszpanii, “Misterium Stabat Mater” Włodka Pawlika, wystawy i koncerty solistów to wydarzenia XIX Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi.
Podczas dwóch festiwalowych tygodni wystąpią artyści z dwunastu krajów. – Mamy mnóstwo relacji od ludzi, którym podoba się wydarzenie. Festiwal jest ważny, a duże zainteresowanie imprezą daje nam moc do działania -poinformował ksiądz WaldemarSondka.
ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska dodaje, że festiwal to inne spojrzenie na sztukę. – Widać różnorodność, a przyjeżdżają do nas artyści z kilkunastu krajów. Sercem i duchem jestem z organizatorami – dodaje.
XIXFestiwal Kultury Chrześcijańskiej potrwa w Łodzi do 22 listopada.
STUDIO FESTIWALOWE RADIA ŁÓDŹ
Od 9 do 22 listopada codziennie o 14:35 w specjalnym Studiu Festiwalowym Radia Łódź, będziemy mówić o bieżących wydarzeniach FKCh. Gospodarzem studia jestAnna Groblińska.
Ponadto, przeprowadzimy relacje live z koncertów:we wtorek 10 listopada (o 19:00) – Klaudiusz Baran (akordeon, bandoneon), w środę 11 listopada (20:00) – Krzysztof Jakowicz – “Bach na skrzypce solo”.
Niektóre z koncertów festiwalowych będą też nagrywane i później retransmitowana na antenie Radia Łódź.
Polecamy się do słuchania na 99,2, www.radiolodz.pl lub przez aplikację mobilną.
Zobacz wszystkie dzisiejsze wydarzenia
“Sztuka mruczenia”, czyli plakaty Ryszarda Kai [wystawy]
Kilkadziesiąt niezapomnianych plakatów Ryszarda Kai zobaczymy na wystawie w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Prace Ryszarda Kai cieszą się uznaniem na całym świecie. Na wystawie w Teatrze Muzycznym zatytułowanej “Sztuka mruczenia” zobaczymy kilkadziesiątplakatów, stanowiących zaledwie urywek twórczości tego znakomitego plakacisty.
Ryszarda Kaja jesttwórcą ponad 150 scenografii do spektakli teatralnych, baletowych, operowych i telewizyjnych oraz kilku filmów. Pracował na większości scenach operowych kraju, oraz za granicą między innymi we Francji, Niemczech, Brazylii, Argentynie, Izraelu i Egipcie.
Współpracował z wieloma znanymi reżyserami i choreografami, między innymi z M. Weiss-Grzesińskim, W. Zawodzińskim, M. Znanieckim, E. Wycichowską, A. Augustynowicz, Zb, Brzozą, J.Gruzą, J. Geshty, U. Drechsel, G.Veredonem, K. Kolbergerem, P-B. Jędrzejczakiem, R. Karczykowskim, Makarowskim, Sł. Wożniakiem.
Za swe realizacje był wielokrotnie nagradzany nagrodą Złotej Maski. Na podstawie Hrabali powstała plastyczna koncepcja filmu animowanego Mrchenbilder obrazki z bajek (współrealizacja z Markiem Skrobeckim), który otrzymał nagrodę za najlepszy polski animowany film autorski w 1998 roku, a na Festiwalu OFAFA w Krakowie zdobyły Dyplom Honorowy Złota Kreska.
Wystawę w Teatrze Muzycznym przy ul. Północnej można oglądać do 6 grudnia.