Bywamy naiwni, zwłaszcza w sieci. Konwent o ochronie danych osobowych
Przedstawiciele firm, instytucji, fundacji oraz placówek medycznych, narażonych na ataki hakerskie, biorą udział w zorganizowanym w Łodzi, a jedynym w Polsce, Konwencie Ochrony Danych Osobowych.

Podczas spotkania można dowiedziećsię między innymi jak dbać o prywatność swoich klientów, czy użytkowników portali społecznościowych. Sprawa jest poważna, bo pozyskanie naszych danych przez nieodpowiednie osoby może oznaczać wiele problemów, zarówno dla tych, którym te dane powierzyliśmy, jak i dla nas – mówi mecenas Dominik Lubasz. – Ostatnim głośnym przypadkiem było wykorzystanie danych pewnej instytucji, do szantażowania tejże instytucji. Druga sprawa to ujawnienie tajemnicy, a trzecia to handel danymi. To wszystko jest działalność przestępcza, która ma na celu wyłudzenie środków finansowych – przestrzega.
Bardzo ważną sprawą jestuświadamianie obywateli, którzy wciąż zamieszczają w internecie wiele informacji na swój temat. – Łatwość z jaką udzielamy o sobie informacji np. na portalach społecznościowych jest ogromną naiwnością. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczeństwo w sieci – przypomina Lubasz. Mecenas dodaje również, że w razie jakichkolwiek podejrzeń o nieprawidłowym przechowywaniu lub kradzieży naszych danych, powinniśmy zgłosić się do Generalnego Inspektora Danych Osobowych.
Ostrożności w ochronie swoich danych nigdy za wiele. Posłuchaj:
Nazwa | Plik | Autor |
Dane osobowe | audio (m4a) audio (oga) |
ZDJĘCIA, NAGRANIA VIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |