“Jezioro Łabędzie” w Multikinie [balet]
Pokaz baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego w legendarnej inscenizacji z 1966 roku już 13 lutego w Multikinie. W rolach głównych jeden z najsłynniejszych tancerzy świata Rodolf Nuriejew i brytyjska baletnica, tancerka, primabalerina Margot Fonteyn.
Po raz pierwszy na wielkim ekranie cyfrowa rekonstrukcja historycznego nagrania “Jeziora Łabędziego” z Rodolfem Nuriejewem i Margot Fonteyn w rolach głównych. Wiedeńska Opera Narodowa, balet w choreografii Rudolfa Nuriejewa oraz Wiedeńska Orkiestra Symoniczna pod dyrekcją Johna Lanchbery gwarantują emocje na najwyższym poziomie. Rudolf Nuriejew i Margot Fonteyn zrewolucjonizowali świat baletu przekraczając granice między klasycznym baletem, a tańcem współczesnym. Po mianowaniu ich najlepszym duetem baletowym wszechczasów Nuriejew stwierdził, że są jednym ciałem i jedną duszą.
Opery HD w Multikinie, to najciekawsze tytuły operowe, najwięksi śpiewacy na najważniejszych scenach świata m.in.: La Scala w Mediolanie, Teatr Real w Madrycie, Opera National de Paris, Royal Opera House w Londynie, Opera San Francisco, Teatr Maryjski w Petersburgu czy Wiedeńska Opera Narodowa. Projekt Opera i Balet HD, to również pokazy baletu, koncertów z filharmonii oraz spektakli teatralnych. Multikino jako pierwsza sieć kinowa pokazało także z sukcesem balet „Giselle” w technologii 3D.
Silver Screen, ul. Piłsudskiego 5, godz. 18.00
!["Jezioro Łabędzie" w Multikinie [balet] 1 media W1siZiIsIjIwMTQvMDIvMTAvMjFtMW1pang1Ml9ydWRvbGYuanBnIl0sWyJwIiwidGh1bWIiLCI3NTB4NTY0PiJdLFsicCIsImVuY29kZSIsImpwZyIsIi1xdWFsaXR5IDc1IC1zdHJpcCJdXQ 168a31b9c553488c rudolf](https://radiolodz.pl/wp-content/archiwum/files/media-W1siZiIsIjIwMTQvMDIvMTAvMjFtMW1pang1Ml9ydWRvbGYuanBnIl0sWyJwIiwidGh1bWIiLCI3NTB4NTY0PiJdLFsicCIsImVuY29kZSIsImpwZyIsIi1xdWFsaXR5IDc1IC1zdHJpcCJdXQ-168a31b9c553488c-rudolf.jpg)