Czwartek, 3 września
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty… Oto kilka propozycji na dziś, w których warto wziąć udział.
“Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. Ostatnia Polówka [film]
Dobiega końca ponad dwumiesięczny cykl projekcji plenerowych w ramach Letniego Festiwalu Filmowego “Polówka”. Na zakończenie thriller “Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

Zobacz wszystkie dzisiejsze wydarzenia
Dzieci, dzieci ach te dzieci. Wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa [wystawa]
Dzieci i ich świat są głównym tematem wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Haftu “Kanwa” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Stowarzyszenie Miłośników Haftu “Kanwa” skupia twórców amatorów rękodzieła artystycznego, szczególnie tych pasjonujących się haftem. Siedzibą Stowarzyszenia jest Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie na przestrzeni ponad dziesięciu lat zrealizowało kilkanaście wystaw rękodzieła o różnej tematyce.
Obecnie tematem wystawy “Kanwy” są dzieci i ich świat. Z myślą o naszych milusińskich zostały wykonane obiekty w rozmaitych technikach haftu i koronki: obrazki, przytulanki, zabawki, gry, kołderki itp. Wystawa “Dzieci, dzieci ach te dzieci” utrzymana jest w klimacie dziecięcych zabaw i bajek.
Na wystawie prezentowane są także obiekty wykonane przez twórców z Klubu Haftu Krzyżykowego Mulinka z Pabianic, z którym stowarzyszenie Kanwa” z Łodzi często realizuje wspólne wystawy.
Warto przeczytać
Wystawę można oglądać od 3 września do 8 listopada w Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy Piotrkowskiej 282.

Teatr Logos rozpoczyna sezon [spektakl]
“Czas odwiedzin” to dwuaktówka na podstawie dramatów Felixa Mitterera.
Dwa teksty austriackiego dramatopisarza – “Pszenica na autostradzie” i “Boczny tor” wziął na warsztat Robert Wichrowski – doktorant Łódzkiej Szkoły Filmowej. Reżyser znany jest głównie z realizacji serialowych, a przy okazji “Czasu odwiedzin” zadebiutował na scenie Teatru Logos. – Wciąż oswajam się z tą przestrzenią i próbuje ją zaadaptować na własne potrzeby. Sama scena daje dużo możliwości – mówi reżyser.
Spektakl zobaczymy 3 września o godzinie 19 przyul. Marii Skłodowskiej-Curie 22.

Legenda gangsterska. Grafiki Waldemara Świerzego [wernisaż]
Grafiki Waldemara Świerzego, zmarłego przed dwoma laty wybitnego polskiego twórcy, zobaczymy w Galerii Re:medium.
Na ekspozycję składają grafiki, które powstawały od lat 90. ubiegłego wieku aż do śmierci artysty, poświęcone czarnej legendzie półświatka gangsterskiego w USA. Cechuje je wirtuozerska forma plastyczna i poczucie humoru. Grafiki powstawały początkowo w wolnych chwilach, dla własnej satysfakcji. Na początku naszego wieku zainteresowała się nimi para Amerykanów Jack i Carolyn Solomonn, właściciele firmy S2Art Group zajmującej się sprzedażą dzieł sztuki współczesnej w kilku własnych galeriach na terenie Stanów Zjednoczonych. Zaczęli oni powielać niektóre z tych grafik Świerzego techniką litograficzną.
Na wystawie w Galerii Re:Medium obejrzymy zarówno oryginalne rysunki, jak i odbitki litograficzne oraz zrealizowane krótko przed śmiercią artysty inkografie. Większość spośród 24 prac nie była dotąd pokazywana w kraju i dla miłośników talentu Waldemara Świerzego wystawa jest zupełnie wyjątkową okazją.
Galeria Re:Medium przy Piotrkowskiej 113 zaprasza od 3 września do 3 października.
