Kolorowy Sulejów i Pabianice. Filharmonia wciąż wędruje
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej “Kolory Polski” zatrzyma się w weekend w Sulejowie i w Pabianicach.

W sobotę, 15 lipca w Sulejowie zaprezentuje się Wanda Laddy. To wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i aranżerka specjalizująca się w muzyce dawnej, współczesnej i folkowej.Ma w dorobku wiele nagród, w tym Fryderyka, którego z zespołem IL Canto otrzymała za Psalmy Mikołaja Gomółki. Współpracowała z wieloma artystami i zespołami: poza wspomnianym IL Canto, także takimi jak Open Folk, Dancerye, Concerto Polacco, Ars Nova, Dekameron, Camerata Cracovia, Warszawska Opera Kameralna czy Teatr 38.
We Fleurdelis towarzyszą jej Paulina Koszewska (flet renesansowy, śpiew, tubka z pszenicą), Miłosz Sienkiewicz bouzouki irlandzkie, bęben, śpiew, oraz Jędrzej Sienkiewicz raabab kashgar, bęben.
Koncert odbędzie się wklasztorze oo. Cystersów, przy ul. Opacka 13. Początek o godzinie 19:30.
Z kolei w niedzielę, 16 lipca w Pabianicach wystąpi Joanna Kondrat – wokalistka, laureatka wielu konkursów i festiwali, w tym nagrody im. Anny Jantar 49. opolskiego festiwalu i nagród specjalnych, przyznanych przez radiową Trojkę (2012) oraz w organizowanym pod auspicjami Prezydenta RP plebiscycie Anioł Roku 2014 (za wybitne walory artystyczne twórczości), wystąpi z Triem Macieja Tubisa w składzie:Maciej Tubis, Radosław Bolewski i Marcinem Lamchem.
Koncert pod hasłem “Karma” odbędzie się wkościele pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i św. Wawrzyńca Męczennika w Pabianicach (Stary Rynek 22). Początek o 19.
