Łódzki magistrat chce uszczelnić system pomocy społecznej
Władze Łodzi chcą uszczelnić system udzielania mieszkańcom pomocy społecznej. Ma on stać się bardziej skuteczny, a przez to oszczędny. Powstanie m.in. specjalna baza danych.

Dzięki wprowadzeniubazy danych, urzędnicy będą wiedzieli z jakiej pomocy już korzysta osoba, która zgłasza się na przykład do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej albo Urzędu Pracy.
– Zdarzają się mieszkańcy, którzy na koszt podatnika próbują funkcjonować miesiące a nawet lata, czerpiąc zasiłki z różnych stron, czy to z administracji samorządowej czy to rządowej – wyjaśnia wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.
Nowy system ma nie tylko wyłapywać nieprawidłowości, ale pozwoli skuteczniej pomagać tym, którzy tego potrzebują, dodaje Mirosław Propp z firmy KPMG.
– Bo bywa tak, żepomagamy dziecku, które ma wyraźne problemy z nauką, w szkole, a problem pozostaje nierozwiązany. Wynika to z tego, że problemy w szkole biorą się z kłopotów w domu. Bywa i tak, że próbujemy pomóc jednemu z rodziców, a problemy mają źródło w drugim.Krótko mówiąc, chodzi o to, żeby pomagaćsystemowo – wyjaśniaPropp.
Na razie nie wiadomo ile taki system będzie kosztował. Miasto zamówiło już studium wykonalności, za które zapłaci ponad 700 tysięcy złotych. Dokument ma byćgotowy pod koniec roku.
Posłuchaj i dowiedz się więcej o sposobach uszczelniania systemu pomocy społecznej:
Nazwa | Plik | Autor |
Uszczelnienie systemu pomocy społecznej | audio (m4a) audio (oga) |