Zgiełk w studio imienia Debicha
Zespół Zgiełk czyli laureaci przeglądu ”Rockowanie” organizowanego przez Łódzki Dom Kultury od dzisiaj pracują w naszym studio. Powstanie płyta z piosenkami o Łodzi inspirowanymi między innymi starymi przedwojennymi utworami i historiami z łódzkiego półświatka.

Ten artykułmożesz również przeczytać wmobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.
Zgiełk – powstał w 2002 roku z inicjatywy Jarka Lorenca (gitara, wokal i Arka Malawko (perkusja) do których dołączył Mateusz Gołębiowski (gitara basowa). W dwa lata później nagrał pierwsze demo i Zgiełk zaczął grywać
na coraz większej scenie. Próby i rozwój zespołu odbywał się pod patronatem Miejskiego Ośrodku Kultury w Pabianicach. Dobry czas nie został wykorzystany. Na początku roku 2005 z powodu wyjazdu Arka za granicę zespół zawiesił działalność.
W sierpniu roku 2005 Jarek na nowo rozpoczął działalność z nową sekcją rytmiczną składającą się z Tomka Nowakowskiego (perkusja)
i Sebastiana Kokoszewskiego (gitara basowa). Próby miały miejsce w starych fabrykach w Łodzi, a potem w wynajętym pomieszczeniu na Rudzkiej, gdzie powstał nowy materiał, którym mogli się pochwalić grając wspólnie na koncertach z Comą, Normalsami, Proletaryatem
i w lokalnych pubach. Dynamiczny rozwój został znowu przerwany. Po niecałym roku wspólnego grania Tomek opuścił Polskę w pogoni za chlebem.
Sebastian i Jarek znaleźli perkusistę dopiero w styczniu roku 2007, pochodzącego z Kolumny Marcina Perkowskiego. Próby przeniosły się do piwnicy Seby, a świat czeka na wyjście Zgiełku z podziemia.
W tzw. międzyczasie większe i mniejsze występy w tym UNION OF ROCK WĘGORZEWO, SUMMER ROCK FESTIVAL, ROCK MASTER, WYRÓŻNIENIE KARUZELA 2008.
Przełom 2009-2010 to wspaniały czas dla zespołu, dzięki pomocy firmy Sentech, zaadaptowali wymarzoną własną salę prób z półprofesjonalnym Studiem Nagraniowym z reżyserką z okienkiem
Eksperymentowanie z nagrywaniem dźwięku, miksowaniem nie ma granic aż w 2011 roku zespół wydaje własnym sumptem debiutanckie CD “Płomień”. Nad brzmieniem płyty czuwa Mały znany
z pabianickiego zespołu Proletaryat.
– recenzja płyty – Krzysztof Stachowiakhttp://www.fabrykazespolow.pl/recenzje/6707-zgielk-plomien
Zespół znów koncertuje i promuje Płomień w klubach, pubach, imprezach plenerowych.
Ogrywana płyta na koncertach nie zepsuła płodności chłopaków nagrywają wciąż nowe kompozycje, piszą teksty i nadal się wiele o sobie uczą – w swoim domowym studio.
Nowy materiał czeka na swoją kolej, tym razem przy współpracy
z zainteresowaną wytwórnią płytową.
Warto przeczytać
Koniec 2012 roku to zmagania z projektem JaLodzermensz, inicjatywą młodych zdolnych absolwentów łodzkiego ASP.
Tak powstaje ciekawy, dobry materiał z piosenkami opowiadającymi
o dawnej Łodzi z lat 1901-1980. W materiale pojawiają się teksty ulicznychmuzykantów wydobyte z podziemia, archiwów, źródeł publikacji Towarzystwa Przyjaciół Łodzi. Utwory opowiadają o ówczesnych Lodzermenszach, Antkach, Mańkach, Fabrycznych Dziewczynach a wszystko to w świeżym, rockowym, kolorowym opakowaniu. Wreszcie do zespołu dołączają skrzypce i niesamowity Jędrzej Olżewski, wspaniały muzyk i serdeczny kumpel.