Dwa medale dla Polski w IV dniu Uniwersjady
Dwa medale w tym pierwszy złoty wywalczyli reprezentanci Polski w czwartym dniu letniej Uniwersjady, która odbywa się w Gwangju w Korei Południowej. Łącznie Polska ma cztery medale: złoty, dwa srebrne i brązowy.
Ten artykułmożesz również przeczytać wmobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.
Jako pierwszy z reprezentantów Polski na najwyższym stopniu podium stanął Jerzy Kowalski, który wygrał finał jedynek wagi lekkiej w wioślarstwie.
W tej samej dyscyplinie srebro wywalczyła męska dwójka podwójna Adam Wicenciak i Dawid Grabowski. Lepsi od Polaków byli tylko Litwini Rolandas Mascinskas i Saulius Ritter, którzy wyprzedzili polską osadę o ponad 7.6 sek. Brązowe medale dla Niemców.
Kobieca dwójka podwójna Ariana Borkowska i Sylwia Lewandowska zajęła 5. miejsce; wygrała osada Litwy Donata Vistartaite i Milda Valciukaite.
Joanna Dittmann była natomiast szósta w finale A jedynek; mistrzynią Uniwersjady została Lina Saltyte z Litwy.