Bilet do teatru za 2,5 zł. To możliwe także w Łodzi
250 groszy, czyli 2,5 zł to cena biletu na spektakle, które będą grane 23 maja w 44 miastach w ramach obchodów jubileuszu “250-lecia teatru publicznego w Polsce. Wśród nich znajdą się najgłośniejsze i najpopularniejsze tytuły ostatnich sezonów. Jakie propozycje przygotowały łódzkie sceny?
Ten artykułmożesz również przeczytać wmobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.
23 maja po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, który został ustanowiony z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego zawodowego i publicznego teatru polskiego. W ogólnopolskiej akcji, która ma skłonić Polaków do odwiedzania teatru przynajmniej jeden raz w roku, weźmie udział ponad sto teatrów zpolskich miast.
Do akcji dołączyła się także Łódź. Spektakle w bardzo atrakcyjnej cenie przygotował Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Teatr im. Stefana Jaracza, Teatr Powszechny, Teatr Pinokio i Teatr Arlekin . – To jest świetna akcja i duże brawa dla Instytutu Teatralnego w Warszawie. Promocja teatru jest genialna. W końcu się okazało, że teatr jest potrzebny, tylko po prostu jest za drogi – mówi Małgorzata Loeffler z Teatru Pinokio.
Łodzianie tłumnie wyruszyli do kas, przez co bilety sprzedały się w błyskawicznym tempie. – Po piętnastu minutach nie było już biletów. Aż przypomniały się dawne czasy, kiedy pod teatrem ustawiały się długie kolejki – mówi Sebastian Nowicki, szef działu promocji Teatru Jaracza.
Akcja “Bilet za 250 groszy” jest jednym z elementów realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej programu – KULTURA DOSTĘPNA.
Posłuchaj relacji naszej reporterki i dowiedz się więcej:
Nazwa | Plik | Autor |
Bilet do teatru za 250 groszy | audio (m4a) audio (oga) |
Spis spektakli za 250 groszy w Łodzi:
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka – “Antygona” (reż. Marcin Liber) i “Brygada szlifierza Karhana” (reż. Remigiusz Brzyk)
Teatr im. Stefana Jaracza – “Marzenie Nataszy” (reż. Nikołaj Kolada)
Teatr Lalek “Arlekin” – “DekAmore” (reż. Bogdan Nauka)
Teatr Powszechny – “Oś” (reż. Filip Gieldon)
Teatr Pinokio – “Świnki 3” (reż. Łukasz Bzura) i “Pokolorowanki” (reż. Honorata Mierzejewska-Mikosza)