Darmowe MPK dla sieradzkich seniorów i dzieci
Małe dzieci i seniorzy będą jeździć za darmo komunikacją miejską w Sieradzu. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie tak zwanych biletów “zerowych.

Ten artykułmożesz również przeczytać wmobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.
Lista uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Sieradzu jest dość długa. Począwszy od dzieci do czwartego roku życia poprzez kombatantów, inwalidów i ofiar wojennych z opiekunami, posłów, senatorów czy honorowych dawców krwi, po osoby, które ukończyły 70lat.
W ostatnim przypadku sprawa jest wciąż otwarta: – Będziemy się przyglądać temu programowi. Być może obniżymy wiek, jeśli będziemy mieli na to pieniądze -mówi Mirosław Antoni Owczarek,przewodniczący Rady Miasta Sieradza.
Jeśli finanse miasta pozwolą, w przyszłości bilety “zerowe” mogły by otrzymać osoby, które ukończyły 67 lat. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wprowadzenie ulg będzie kosztować 80 tysięcy złotych rocznie.
Przepis ma wejść w życie 1 lipca 2015 roku.