Sobota, 21 marca
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty…. Wszystko to, co warto zobaczyć.
Siesta w drodze. Mayra Andrade w Wytwórni [koncert]
Mayra Andrade, nazywana Muszkieterką Muzyki Kabowerdyjskiej, wystąpi na scenie Wytwórni podczas koncertu z cyklu Siesta w drodze, na który klub zaprasza wraz z Marcinem Kydryńskim.
Urodzona w Hawanie, w rodzinie o afrykańskich korzeniach, wychowała się w Angoli, Senegalu i na Wyspach Zielonego Przylądka. Mieszka w Paryżu. Jej zmysłowy alt w duecie Alfama z Pedro Moutinho jest do dziś jednym z najczęściej słyszanych głosów w Sieście.
Po debiutanckiej płycie Navega, olśniewającej Storia, Storia i koncertowej Studio 105 Mayra powraca z nowym albumem: Lovely Difficult, na którym śpiewa także po angielsku i francusku.
W Łodzi zaprezentuje się w sobotę, 21 marca przy Łąkowej 29. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.
Zobacz wszystkie dzisiejsze wydarzenia
Rodzinne warsztaty w Muzeum Fabryki [zajęcia]
Kolorowy papier, bibuła oraz farby to niektóre z elementów składających się na unikalne dekoracje wielkanocne. W najbliższą sobotę, 21 marca, Muzeum Fabryki zaprasza na rodzinne warsztaty, w trakcie których będzie można stworzyć niepowtarzalne przybranie świątecznego stołu.
Rodzinne warsztaty w Muzeum Fabryki
Kolorowy papier, bibuła oraz farby to niektóre z elementów składających się na unikalne dekoracje wielkanocne. W najbliższą sobotę, 21 marca, Muzeum Fabryki zaprasza na rodzinne warsztaty, w trakcie których będzie można stworzyć niepowtarzalne przybranie świątecznego stołu.
Energetyczne wydarzenia w EC 1. Sprawdź, co będzie się działo
Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca, będzie można zwiedzić zabytkową elektrociepłownię EC 1. Podczas imprezy “Węzeł Energii poznamy szczegóły dotyczące budowy Nowego Centrum Łodzi i zobaczymy jego makietę. W planach jest także gra miejska, konkursy i zabawy dla najmłodszych. W dawnej hali maszyn obejrzymy pokaz laserów.
Małgorzata Łapot-Kocimska, odpowiedzialna za przygotowanie pokazu: – Pokaz laserowy podkreśli walory tego miejsca. Nie tylko światłem, ale także muzyką, która będzie specjalnie napisana, w której będą przeboje. Będą też elementy energetyczne nawiązujące do wody, stuku maszyn, pary wodnej.
Pokaz laserów będzie można oglądać w godz. 10 – 18. W ciągu godziny odbywać będą się dwa dziesięciominutowe spektakle świetlne. Do tego zobaczymy jeszcze animację rzek i energii w Łodzi.
Podczas wydarzenia odbędą się też pokazy druku 3D. – Drukować będziemy gadżety związane z dworcem Łódź-Fabryczna. Będą to małe autobusy, tramwaje, tego typu elementy. Zwieńczeniem będzie w późnych godzinach popołudniowych koncert w hali maszyn – zachęca Grzegorz Nita, dyrektor ZDiT w Łodzi.
Natomiast dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych zapewnią także koncert zespół TUNE, pokaz gry świateł z muzyką w tle, konkursy plastyczne, warsztaty fotograficzne, rower produkujący energię elektryczną, zabawy w punkcie widokowym na 15. piętrze Textilmpexsu oraz premiera nowego łódzkiego muralu.
Classic Meets Pop w Atlas Arenie [koncert]
Katie Melua, Mark King znany z zespołu Level 42 i Kim Wilde będą gwiazdami łódzkiego koncertu Classic Meets Pop.
Impreza odbędzie się 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie.
Podczas koncertów Classic Meets Pop artyści wykonujący muzykę pop śpiewają w towarzystwie chóru i orkiestry symfonicznej. Organizator imprezy podkreśla, że jest ona ogromnym i skomplikowanym przedsięwzięciem.
Muzykom na scenie Atlas Areny towarzyszyć będzie chór Politechniki Łódzkiej. Zespół już rozpoczął próby. – Dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Więcej będzie w okresie przed samym koncertem plus do tego chórzyści ćwiczą w domu – mówi prezes akademickiego chóru Michał Kubiak.
Wśród artystów, którzy wystąpią podczas koncertu Classic Meets Pop będa też polscy wykonawcy, zespół Kombii i Rafał Brzozowski.
13. Łódzki Festiwal Piosenki Francuskiej [program]
Prawie siedemdziesięciu uczestników z Łodzi i dziesięciu miast naszego regionu zaprezentuje się podczas 13. Łódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Plein Chant w Łódzkim Domu Kultury.
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie współczesnej piosenki francuskojęzycznej. Walczą oni o uzyskanie tytułu Voix dor i Voix dargent.
W tym roku festiwal gości belgijski zespół Dalton Tlgramme, który wystąpi ze swoim koncertem, a także poprowadzi warsztaty muzyczne dla wszystkich uczestników festiwalu.
Szczegółowy harmonogram Festiwalu Plein Chant.
21 marca 2015
10.00-12.20 warsztaty muzyczne z zespołem Dalton Tlgramme dla uczestników festiwalu
15.00-18.00 uroczyste otwarcie festiwalu; konkurs dla kategorii wiekowej 12-16 lat
18.00 koncert zespołu Dalton Tlgramme