Strarosta łaski wiceministrem
Starosta powiatu łaskiego Cezary Gabryjączyk ma być nowym wiceministrem skarbu państwa.

Po przyjęciu przez niego nominacji, rada powiatu łaskiego stanie przed koniecznością wyboru nowego starosty. – Jeszcze nieoficjalnie, ale mogę już potwierdzić tę informację, ponieważ wczoraj rozmawiałem telefonicznie z ministrem skarbu państwa Włodzimierzem Karpińskim powiedział starosta Cezary Gabryjączyk.
Minister ustalił z Cezarym Gabryjączykiem, że rozpocznie on pracę w Warszawie 10 lutego. Da to czas na rezygnację ze stanowiska starosty i innych piastowanych funkcji. Przyszły wiceminister jest jeszcze bowiem przewodniczącym komisji wspólnej rządu i samorządu terytorialnego oraz członkiem zarządu Związku Powiatów Polskich.
Cezary Gabryjączyk ma 51 lat i pracuje w samorządzie nieprzerwanie od 1994 roku. Posiada wyższe wykształcenie administracyjno – ekonomiczne oraz dyplom inżynierii procesowej ochrony środowiska.