Nocny autobus z Łodzi do Pabianic? Możliwe
Pabianiccy radni dali zielone światło nocnemu, autobusowemu połączeniu Pabianic z Łodzią. Komisja Gospodarki Komunalnej i Inwentaryzacji Rady Miejskiej w Pabianicach pozytywnie zaopiniowała porozumienie międzygimmne w sprawie uruchomienia takiej linii.

Porozumienie zakłada uruchomienie weekendowo-świątecznej linii nocnej, czyli przedłużenie trasy łódzkiego autobusu N4. Jeśli łódzka Rada Miejska podejmie uchwałę w tej sprawie do końca roku, pierwszy kurs odbędzie się w noc sylwestrową.
Autobus nocny ma połączyć pabianicki dworzec PKP z Nowosolną. Roczny koszt utrzymania linii na trasie z Chocianowic do Pabianic to niewiele ponad 50 tysięcy złotych. Niespełna połowę tej kwoty zapłacą Pabianice, resztę Łódź i Ksawerów.
Bilet jednoprzejazdowy ma kosztować cztery złote i czterdzieści groszy.