Poniedziałek, 15 grudnia
Wydarzenia, wystawy, projekcje, spotkania, premiery, koncerty…. Wszystko to, co warto zobaczyć.
Pokoncertowa noc z Lennym Kravitzem [specjalna audycja]
W poniedziałek po godzinie 23 zapraszamy na trzygodzinną noc pokoncertową z Lennym Kravitzem.
Piosenkarz miał wystąpić w Łodzi miesiąc temu, z powodu złego stanu zdrowia koncert został przełożony na 15 grudnia. Lenny Kravitz promuje nową płytę Strut, ale podczas łódzkiego występu na pewno nie zabraknie klasycznych przebojów.
Czekamy na państwa wrażenia i relacje na gorąco z ostatniego wielkiego koncertu w Łodzi w 2014 roku.
Do państwa dyspozycji są nasz telefon: 42 207 5555 i mail: [email protected]
Najciekawsze wypowiedzi zostaną nagrodzone.

Zobacz wszystkie dzisiejsze wydarzenia
Lenny Kravitz w Atlas Arenie [koncert]
15 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie wystąpi Lenny Kravitz.
Artysta miał wystąpić w Łodzi miesiąc temu, ale z powodu złego stanu zdrowia koncert został przełożony na 15 grudnia.
Lenny Kravitz jest wokalistą, multiinstrumentalistą, autorem tekstów, kompozytorem i producentem, którego dzieła rozbrzmiewają na dziesięciu ponadczasowych albumach studyjnych. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych muzyków rockowych naszych czasów.
Podczas koncertu w Łodzi artysta zaprezentuje przede wszystkim materiał ze swojej najnowszej płyty pod tytułem “Strut”. Nowy studyjny album Kravitza ukazał się 23 września tego roku i jest to prawdziwa mieszanka rock & rolla, który uderza mocno, rytmicznie we wszystkich swoich formach. Krążek świetnie sprzedaje się w Polsce, czego dowodem jest złota płyta, którą odbierze Lenny Kravitz podczas pobytu w naszym kraju.
Jako gość specjalny wystąpi Gabriel Garzón-Montano, pół Kolumbijczyk i pół Francuz urodzony w Nowym Jorku, który jest piosenkarzem, kompozytorem i multiinstrumentalistą. Gabriel tworzy życiowe słodko-gorzkie ballady.
Otwarcie bram Atlas Areny przewidziane jest na godzinę 18. Gwiazda wieczoru wejdzie na scenę około 20:30 i da dwugodzinny koncert.

Spotkanie z aktorem
Z publicznością Teatru Nowego spotka się Sławomir Sulej.
To kolejne spotkanie w ramach edukacji teatralnej dla seniorów prowadzonej przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. To okazja, aby przy dobrej muzyce porozmawiać o praktyce scenicznej, historii i życiu w sztuce.
Bohaterem najbliższego spotkania będzie aktor Sławomir Sulej. Odbędzie się ono w poniedziałek, 15 grudnia o godzinie 17:00 we foyer Dużej Sali przy Więckowskiego 15. Obowiązuje wstęp wolny.

Historia Genesis w kinie [film]
Pierwszy oficjalny film o historii Genesis na wielkim ekranie.
Pierwszy oficjalny i autoryzowany film dokumentalny o brytyjskim zespole, uważanym przez krytyków za jeden z fundamentów rocka – “GENESIS Sum Of The Parts na wielkim ekranie zobaczymy 15 grudnia w Multikinie.
Dokument zaczyna się od czasów Charterhouse, czyli lat sześćdziesiątych i powstania ich debiutanckiego albumu “From Genesis To Revelation”. Dalej już przez lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte obrazuje powstania najlepszych albumów, największych przebojów, rewelacyjnych koncertów, wzlotów i upadków grupy.
Pokaz odbędzie się w poniedziałek, 15 grudnia o godzinie 20:00.

Niecodzienna opera w Akademii Muzycznej [teatr]
Studenci łódzkiej Akademii Muzycznej wraz z uczniami Szkoły Baletowej im. F. Parnella przygotowują się do prapremiery opery “Aleko”.
Wartoprzeczytać
To jednoaktowe dzieło rosyjskiego kompozytora dobry XIX wieku – Sergieja Rachmaninowa. “Aleko” doczekało się niewielu wystawień. Produkcja Akademii Muzycznej będzie pierwszą w Łodzi. Jak zapewnia reżyser Piotr Miciński powstała ona w ekspresowym tempie. – Mamy za sobą bardzo krótki czas przygotowania premiery. Normalnie w produkcjach operowych, nawet jednoaktówkę, taką jak “Aleko” robi się w ciagu sześciu tygodni. My tę operę zrobiliśmy przez dziesięć dni, wliczając w to dwie próby generalne, czyli dni bez prób scenicznych. Próba generalna to już rodzaj święta, kiedy sprawdzamy, czy to nam wyszło, czy nie wyszło – tłumaczy Piotr Miciński.
Libretto oparte jest na dramacie Cyganie Aleksandra Puszkina. W spektaklu wykorzystano fragmenty w tłumaczeniu Jerzego Ficowskiego. Warstwa muzyczna jest połączeniem liryzmu i patosu, co bezpośrednio nawiązuje do tradycji muzyki rosyjskiej XIX wieku. – To piękna historia o nieszczęśliwej historii Cygana, który zdradzony, postanawia zabić zarówno kochanka swojej żony, jak i swoją żonę. Bardzo dramatyczna muzyka, a jednocześnie bardzo liryczna, ponieważ z tego znany jest Sergiej Rachmaninow – mówi Aleksandra Bęben, rzeczniczka łódzkiej Akademii.
Uczelnia zaprezentuje “Aleko” tylko pięć razy. Poza premierą w najbliższy piątek (12 grudnia), zaplanowano spektakle od 13 do 16 grudnia. Wszystkie pokazy odbędą się w sali koncertowej przy Żubardzkiej 2a.
