Soczi 2014. Zbigniew Bródka dopiero czternasty

Zbigniew Bródka zajął dopiero 14. miejsce w wyścigu na 1000 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Wygrał Holender Stefan Groothuis.

Nieudanie dla Zbigniewa Bródki zaczęła się przygoda z Igrzyskami Olimpijskimi Soczi 2014. Polak zajął dopiero 14. miejsce w wyścigu na 1000 metrów. Zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice startował w 10. parze z Tajwańczykiem Ching-Yang Sungiem. Już początek był pechowy. Azjata popełnił falstart i w kolejnej próbie obaj zawodnicy musieli uważać. Kolejny falstart oznaczałby dyskwalifikację.

Bródka zaczął dość wolno, ale starał się trzymać równe tempo przez cały dystans. Po ostrym początku szybko siły stracił Sung. Ostatecznie Polak osiągnął wynik 1.09,66 i był to trzeci czas na tę chwilę. Po biegu była przerwa na równanie i czyszczenie lodu, a po wznowieniu zawodów zaczęły padać coraz lepsze rezultaty.

Sprawdź, kiedy startują Polacy na Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014

Ostatecznie wygrał Holender Stefan Groothuis przed Kanadyjczykiem Dennym Morrisonie i rodakiem Michelem Mulderem. Bródka do zwycięzcy stracił 1,27 sekundy.

Choć miejsce i czas są średnie, to nie należy przekreślać szans naszego panczenisty w sobotnim wyścigu na 1500 metrów. To ten dystans jest jego koronnym. Trzeba też mieć nadzieję, że zawodnik z Domaniewic dostanie lepszego rywala, bowiem Tajwańczyk był dzisiaj najsłabszym w 40-osobowej stawce.