Gortat nie pomógł "Czarodziejom" pokonać wicemistrzów NBA

Koszykarze Washington Wizards przegrali po dwóch dogrywkach z wicemistrzami NBA - San Antonio Spurs. Marcin Gortat zagrał prawie 39 minut i zdobył 11 punktów.

Po dwóch kolejnych zwycięstwach z liderami Konferencji Zachodniej (Oklahoma City Thunder i Portland Trail Blazers) tym razem Washington Wizards przegrali dopiero po dwóch dogrywkach z San Antonio Spurs. Mimo porażki, "Czarodzieje" pokazali się z dobrej strony, ale w doliczonym czasie gry zabrakło im przede wszystkim doświadczenia.

Marcin Gortat zagrał niespełna 39 minut i zdobył 11 punktów. Miał jednak słabą skuteczność (3/8 z gry i 5/8 z linii rzutów wolnych). Co więcej, ostatnie punkty zdobył w trzeciej kwarcie. Mimo to, łodzianin przydał się w końcówce regulaminowego czasu gry, kiedy to zebrał piłkę po niecelnym rzucie Bradley'a Beala. Z szansy tej nie skorzystał John Wall, który także chybił. Na kilka sekund przed końcem piłkę mieli jeszcze goście, ale też zabrakło im skuteczności.

Pierwsza dogrywka toczyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy prowadzili już 111:104, ale klasę pokazał Wall. Lider Wizards w tej części gry zdobył 10 ze swoich 29 punktów i, po świetnym przechwycie na własnej połowie i szybkiej kontrze, doprowadził do drugiej dogrywki na niecałe dwie sekundy przed końcem.

W kolejnych pięciu minutach "Ostrogi" nie pozwoliły już na taki pościg gospodarzom i pewnie wygrali 125:118. Gortat do 11 punktów dołączył też 6 zbiórek, 2 bloki, 1 stratę i trzy faule. Dwukrotnie był też zablokowany, w tym przez Danny'ego Greene'a na początku drugiej dogrywki. Podczas pobytu Polaka na parkiecie jego zespół był jednak aż o 19 punktów słabszy od rywali. Kolejne spotkanie koszykarze Washington zagrają z Cleveland Cavaliers w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.