Logo Radio Łódź

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 [serwis specjalny]

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 starują już 7 lutego. Sprawdź najnowsze doniesienia z olimpijskich aren.

(Fot. http://pl.wikipedia.org)

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 rozpoczną się już 7 lutego, a zakończą 23 lutego. Będą to XXII w historii i zarazem pierwsze zimowe IO, które zostaną rozegrane w Rosji. Zawodnicy wystąpią jednak nie tylko w Soczi, ale też w Krasnej Polanie, gdzie startować będą m.in. Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch i pozostali nasi skoczkowie.

Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 będą rekordowe pod kilkoma względami. Jeszcze nigdy zimą nie wystartowało aż tyle reprezentacji (88). Cztery lata temu, w Vancouver było ich o 6 mniej. Więcej (o 12) będzie też konkurencji. Po raz pierwszy sportowcy będą rywalizowali w narciarskim i snowboardowym Slopestylu, narciarskim halfpipe, snowboardowym slalomie specjalnym, skokach narciarskich kobiet, sztafecie mieszanej w biathlonie oraz drużynowych rywalizacjach w łyżwiarstwie figurowym i saneczkarstwie.

Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014 będzie reprezentowało aż 59 zawodników, w tym Zbigniew Bródka, zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 zakończone

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 zostały oficjalnie zakończone. Do historii przejdą z wielu powodów, były także wyjątkowe dla Polaków.

XVI dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Dwa złote medale Rosjan i wygrana Kanady w finale hokeja na lodzie - tak wyglądał ostatni dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

XV dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Srebro i brąz polskich panczenistów, koniec serii medalowej Amerykanów oraz historyczna Maritt Bjoergen - to wydarzenia XV dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

Polskie panczenistki srebrnymi medalistkami igrzysk

Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły srebrny medal w wyścigu drużynowym podczas igrzysk olimpijskich w Soczi.

Soczi 2014. Brązowy medal dla panczenistów

Zbigniew Bródka z drużyną wygrał walkę o brązowy medal w łyżwiarstwie szybkim na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Soczi 2014. Kowalczyk zeszła z trasy biegu na 30 km

Justyna Kowalczyk nie zdobędzie już medalu na Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014. Polka zeszła z trasy biegu na 30 kilometrów.

XIV dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Złoty medal Ukrainek w biathlonie i czwarty medal Victora Ana w short tracku - to wydarzenia XIV dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

XIII dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

XIII dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 był zdecydowanie w barwach kanadyjsko-francuskich. Polacy nie startowali, a kolejne medale zdobyli Amerykanki.

XII dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

XII dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 poznaliśmy największego szczęściarza tych igrzysk i najbardziej utytułowanego zawodnika w historii. To Emil Joennson ora Ole Einar Bjoerndalen.

Soczi 2014. Kowalczyk z Jaśkowiec nie dały rady. Wygrały Norweżki, Polki piąte

W sprincie drużynowym stylem klasycznym na Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014 wygrały Norweżki. Polki w składzie Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec ukończyły zawody na 5. miejscu.

Kowalczyk i Jaśkowiec w finale z czwartym czasem. Wywalczą medal?

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału drużynowego sprintu. Polki osiągnęły czwarty czas i o godzinie 12.45 powalczą o medale.

XI dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Kolejna dominacja Holendrów w łyżwiarstwie szybkim i pierwszy medal Emila Hegle Svendsena - to główne wydarzenia XI dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

X dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Trzecie złoto na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014 zdobyła Darya Domracheva. Drużynowy konkurs skoków narciarskich wygrali Niemcy, a Polacy znaleźli się tuż za podium.

Skoki narciarskie Soczi 2014. Niemcy mistrzami drużynowymi, Polacy bez medalu

Niemieccy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy na dużej skoczni na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Polacy znaleźli się tuż poza podium.

IX dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Dominacja holenderskich panczenistek, przełożony biathlon i czterech medalistów supergiganta - to najciekawsze wydarzenia IX dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

Soczi 2014. Bródka i Stoch dostali kosmiczne medale

Zbigniew Bródka i Kamil Stoch odebrali złote medale. Oba krążki mają w sobie fragmenty meteorytu.

Domaniewice dumne ze złota Bródki

Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice zdobył wczoraj (15 lutego) złoty medal igrzysk w Soczi w wyścigu panczenistów na 1500 metrów. Jego występ oglądali mieszkańcy Domaniewic, a także koledzy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

VIII dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

To był wspaniały dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 dla polskich kibiców. Złote medale zdobyli Zbigniew Bródka i Kamil Stoch.

Soczi 2014. Kamil Stoch Mistrzem Olimpijskim. Drugie złoto!

Kamil Stoch wygrał konkurs na dużej skoczni podczas Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. To drugi złoty medal dla niego na tych igrzyskach i drugi dzisiaj dla Polaków.

Zbigniew Bródka Mistrzem Olimpijskim Soczi 2014!

Zbigniew Bródka wygrał bieg na 1500 metrów. Polak złoty medal Igrzysk Olimpijskich zdobył wygrywając o trzy tysięczne sekundy.

Soczi 2014. Sobota marzeń dla polskich kibiców?

Kamil Stoch i Zbigniew Bródka startują dzisiaj na Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Polscy kibice liczą na dwa medale.

VII dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

VII dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 był zdecydowanie w barwach białoruskich i szwajcarskich. Polacy nie zachwycili.

Soczi 204. Będą kolejne polskie medale?

Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 są dla Polskimi najlepszymi zimowymi w historii. Czy może być lepiej?

Siatkarze Skry wiwatują na cześć złotego Stocha [wideo]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów upamiętnili złoty medal Kamila Stocha. Bełchatowianie wykonali scenkę w trakcie dzisiejszych zawodów z VFB Friedrichschafen.

VI dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Złoty medal Justyny Kowalczyk - to zdecydowanie najważniejsza informacja VI dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

Soczi 2014. Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal!

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną. Polka z pękniętą stopą pokonała Charlotte Kallę i Therese Johaug.

V dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Słaby występ Zbigniewa Bródki i historyczne dwa złote medale w narciarstwie alpejskim. V dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami.

Soczi 2014. Zbigniew Bródka dopiero czternasty

Zbigniew Bródka zajął dopiero 14. miejsce w wyścigu na 1000 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Wygrał Holender Stefan Groothuis.

Soczi 2014. Domaniewice dopingują Zbigniewa Bródkę

Zbigniew Bródka, strażak Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, startuje dzisiaj na 1000 metrów. Koledzy z pracy wierzą w medal swojego panczenisty podczas Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

IV dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Narzekający snowboardziści, upadający biegacze i biegaczki - to przyczyny wysokiej temperatury i miękkiego śniegu. IV dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami.

Prezent dla Kamila Stocha od Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprosił złotego medalistę z Soczi, Kamila Stocha do odbycia bezpłatnego szkolenia lotniczego.

III dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Holenderscy panczeniści dominują na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014. Pierwsze złoto w historii zdobył Martin Fourcade, znakomity biathlonista.

Kamil Stoch przed sezonem wierzył w sukces w Soczi

Kamil Stoch na kilka miesięcy przed zdobyciem złotego medalu Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 wierzył w sukces. Posłuchajcie rozmowy naszego reportera z Mistrzem Olimpijskim.

II dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Złoty medal Kamila Stocha, to bez wątpienia największe wydarzenie dla polskich kibiców. Sprawdźcie kto jeszcze zdobył wczoraj medale na Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014.

Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014. Kamil Stoch zdobył złoty medal!

Kamil Stoch zwyciężył na normalnej skoczni podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Polak zdeklasował rywali!

I dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 za nami

Szóste miejsce Justyny Kowalczyk, trzy medale Holendrów w łyżwiarstwie szybkim, a także złoty medal i rekord Ole Einara Bjoerndalena - to kilka z najciekawszych wyników I dnia zawodów Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

ZIO Soczi 2014. Justyna Kowalczyk dopiero szósta. Wygrała Bjoergen

Justyna Kowalczyk zajęła dopiero szóste miejsce w biegu łączonym (2x7,5 km). Zwyciężyła Marit Bjoergen. Druga była Charlotte Kala,a trzecia Heidi Weng.

Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014. Sprawdź kiedy startują Polacy

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 rozpoczęte. Rywalizacji już od dzisiaj będzie dużo. Sprawdź kiedy startują Polacy.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 rozpoczęte

Rozpoczęły się XXII Zimowe Igrzyska Olimpisjkie Soczi 2014. Znicz olimpijski zapalili Irina Rodnina i Władysław Tretiak.

Łodzianie na Igrzyskach w Soczi

Łodzianin Michał Sieczko (DJ Mikee) i Dariusz Ślęzak (DJ Ucho) poprowadzą zabawę dla kibiców w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Będą rozgrzewać publiczność podczas wszystkich konkursów skoków narciarskich przy skoczni RusSki Gorki. Częścią oprawy muzycznej Igrzysk będzie utwór "Chodź ze mną" łódzkiego zespołu Power of Trinity.

Soczi 2014: Zbigniew Bródka nie czuje lodu

 Polscy panczeniści trenują już w Soczi. Zbigniew Bródka zdradza, że nasi  zawodnicy nie czują jeszcze tamtejszego lodu.

Kamil Stoch najlepszy w Willingen

 Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w  Willingen. To był ostatni sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies