Logo Radio Łódź
Ostrzeżenie
Strona zawiera materiały przeznaczone wy­łącz­nie dla osób dorosłych powyżej 18 roku życia.
Treści tych nie należy udostępniać osobom poniżej 18 roku życia.
Nie jestem pełnoletni, wracam na stronę główną

Jestem pełnoletni, przechodzę o artykułu

Potwierdzenie pełnoletności jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zapoznanie się z publikacją.

Wojna na Ukrainie. 86. dzień rosyjskiej inwazji. Wojska Putina całkowicie zniszczyły Donbas

Trwa 86. dzień wojny na Ukrainie. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja zwiększa presję w Donbasie, a jej wojska całkowicie zniszczyły region. Wskazał również, że w samym Siewierodoniecku w ciągu jednego dnia zginęło dwanaście osób. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA - KLIKNIJ ODŚWIEŻ

godz. 22.21 - Rosja przestanie przesyłać energię elektryczną do krajów bałtyckich od soboty, 21 maja

Jak podaje The Kyiv Independent, dostawy zostaną zawieszone po tym, jak norweska firma Nord Pool wstrzymała handel z rosyjskim Inter RAO z powodu wysokiego ryzyka braku rosyjskiej płatności za energię elektryczną.

godz. 22.15 - Koniec walk o Azowstal - obrońcy kombinatu poddali się wojskom rosyjskim

- Ostatnia grupa obrońców kombinatu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu, na południowym wschodzie Ukrainy, złożyła broń i wojska rosyjskie kontrolują teraz cały teren zakładów - podała agencja Reutera, cytując ogłoszony w piątek komunikat ministerstwa obrony Rosji.

Jak twierdzą Rosjanie, poddało się w sumie 2439 ukraińskich obrońców. Ostatnia grupa, która opuściła teren Azowstali liczyła 531 osób. - Podziemne instalacje kombinatu, w których chronili się bojownicy przeszły pod pełną kontrolę wojsk rosyjskich - pisze Reuters za komunikatem resortu obrony w Moskwie.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu powiadomił prezydenta Władimira Putina, że zarówno Mariupol, jak i zakłady metalurgiczne Azowstal "zostały w pełni wyzwolone" - pisze Reuters.

Otrzymaliśmy od dowództwa wojskowego Ukrainy rozkaz zaprzestania walk w Azowstalu, w celu ratowania życia i zdrowia naszych żołnierzy - przekazał wcześniej w piątek dowódca broniącego się w kombinacie ukraińskiego pułku Azow podpułkownik Denys Prokopenko. Dodał, że już wcześniej z zakładów ewakuowano cywilów oraz rannych wojskowych.

Również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił w piątek, że "w najbliższym czasie, nawet nie w ciągu kilku dni, zakończy się wywożenie wszystkich z Azowstalu".

Władze ukraińskie od poniedziałku informowały o stopniowej ewakuacji żołnierzy z Azowstalu. Ukraińcy byli przewożeni przez Rosjan m.in. do byłej kolonii karnej w Ołeniwce na terytorium samozwańczej, kontrolowanej przez Moskwę Donieckiej Republiki Ludowej. Według zapowiedzi strony ukraińskiej, wszyscy obrońcy Mariupola mają zostać wymienieni na rosyjskich jeńców wojennych.

godz. 21.52 - Represje wobec przeciwników wojny z Ukrainą

W Rosji represje wobec przeciwników wojny z Ukrainą sięgają absurdu - informują rosyjskie media niezależne. Kary sypią się za każdy przejaw sprzeciwu wobec polityki Kremla. Jednak nadal część Rosjan wychodzi na ulice z plakatami „Nie dla wojny”, a niektórzy obrzucają butelkami z benzyną wojskowe punkty mobilizacyjne.

Na zaanektowanym przez Rosję Krymie 27-letni artysta Bogdan Zizy oblał punkt mobilizacyjny niebieską i żółtą farbą, a następnie rzucił w kierunku budynku butelkę z benzyną. Grozi mu do 15 lat więzienia. Do takich zdarzeń doszło wcześniej w kilkunastu regionach Rosji.

Jak podaje portal Meduza, na listę osób napiętnowanych określeniem „zagraniczny agent” trafił deputowany z Republiki Komi Wiktor Worobiew. Polityk otrzymał na swoje konto 25 funtów jako zwrot za niewykorzystany bilet londyńskiej kolejki. Ministerstwo Sprawiedliwości Rosji uznało te środki za „zagraniczne finansowanie”.

Natomiast rosyjski piosenkarz Aliszer Morgensztern musi zapłacić 100 tysięcy rubli grzywny, to jest około 1500 euro za tatuaż przypominający liść konopi. Organy ścigania uznały, że artysta demonstrując rysunek publicznie „propaguje narkotyki”.

godz. 21.41 - Zniszczone miasto Bachmut w obwodzie donieckim

godz. 21.34 - Atak rakietowy na przyportowy zakład w Odessie

Rosjanie zaatakowali państwowe przedsiębiorstwo działające w sektorze chemicznym na Ukrainie. Według informacji portalu TPYXA, przedsiębiorstwo jest na liście zakładów o strategicznym znaczeniu dla ekonomii i obrony Ukrainy.

godz. 21.32 - Briefing prasowy rzecznika Pentagonu: "Rosja nie użyła broni laserowej na Ukrainie"

Rosja nie użyła broni laserowej na Ukrainie - podaje Reuters, powołując się na świadczenie Pentagonu. Po tym, jak Rosja stwierdziła, że dysponuje technologią laserową, która może atakować wrogie drony, przedstawiciele Pentagonu szybko zakwestionowali to twierdzenie, mówiąc, że Rosja nie używała wcześniej takiej technologii.

- Nie mamy żadnych informacji o użyciu laserów, przynajmniej tych uzbrojonych, na Ukrainie. Nic nie potwierdza tej informacji - powiedział rzecznik Pentagonu John Kirby podczas briefingu prasowego.

godz. 20.35 - Ukraiński wywiad: "Putin jest w ślepym zaułku"

Szef ukraińskiego Dyrektoriatu Wywiadu Kyryło Budanow powiedział w rozmowie z Wall Street Journal, że jest "zaskoczony rosyjską głupotą", ponieważ, według niego, Putin wybrał najgorszą opcję w zakresie wojny. - Putin jest w ślepym zaułku, nie może powstrzymać tej wojny, nie może jej wygrać - dodał.

godz. 20.29 - Austriacka spółka paliwowa OMV założyła konto w Gazprombanku

Wcześniej, Austria wielokrotnie powtarzała, że nie zamierza kupować rosyjskiego gazu w rublach, dodaje portal NEXTA.

godz. 20.19 - Podsumowanie wizyt roboczych prezydenta Andrzeja Dudy w Europie ws. pomocy dla Ukrainy

godz. 20.13 - Prezydent Ukrainy: "Wszyscy obrońcy Azowstali zostaną wywiezieni z terenu kombinatu"

W najbliższym czasie zostaną wywiezieni z kombinatu Azowstal w Mariupolu wszyscy, którzy się tam jeszcze znajdują - oznajmił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla kanałów telewizyjnych. - Cywile zostali wywiezieni, lekarze wywiezieni, wywiezieni zostali też ciężko ranni i ranni. W najbliższym czasie, nawet nie w ciągu kilku dni, zakończy się wywożenie wszystkich z Azowstalu - oświadczył.

Prezydent nie powiedział, ilu jeszcze żołnierzy ukraińskich przebywa w Azowstalu. Dodał tylko, że samych pograniczników było tam 400. Sekcja ukraińska BBC przytoczyła informację rosyjskiego resortu obrony, że z Azowstalu wywieziono prawie 2 tys. obrońców, z których wszyscy są obecnie w niewoli; ranni trafili do szpitala.

W poniedziałek wieczorem wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar potwierdziła ewakuację ponad 260 żołnierzy z Azowstalu, w tym 53 ciężko rannych. 211 ewakuowanych przewieziono do byłej kolonii karnej w Ołeniwce na terytorium samozwańczej, kontrolowanej przez Moskwę Donieckiej Republiki Ludowej. Jak zapowiedziała Malar, wszyscy mają zostać wymienieni na rosyjskich jeńców wojennych.

Kombinat Azowstal, broniony przez pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielną Brygadę Piechoty Morskiej, był ostatnim punktem ukraińskiego oporu w Mariupolu, mieście portowym na południowym wschodzie Ukrainy. Mariupol został prawie całkowicie zniszczony przez rosyjskie wojska, a liczbę ofiar wśród ludności cywilnej ocenia się na kilkadziesiąt tysięcy.

W piątek dowódca pułku Azow Denys Prokopenko oznajmił, że otrzymał od dowództwa wojskowego Ukrainy rozkaz o zaprzestaniu walk w Azowstalu w celu uratowania życia i zdrowia żołnierzy.

godz. 20.02 - 90% ukraińskich pilotów wysłanych do Mariupola nie wróciło

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w wywiadzie poświęconym 3. rocznicy inauguracji prezydentury, że podczas obrony Mariupola zginęło wiele ludzi, w tym ukraińscy piloci. - Bohaterscy ludzie, którzy wiedzieli, że lot do Azowstalu z misją przywiezienia lekarstw, żywności, wody jest wręcz niemożliwy do zrealizowania.

Zełenski zauważył też, że w Azowstalu znajdowała się nie tylko ukraińska Gwardia Narodowa (w tym pułk azowski - przyp. red.), ale także około 400 pograniczników, spadochroniarzy, policji, przedstawicieli SBU, wojskowych medyków i cywilów.

godz. 19.55 - Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą Ukraińcom znaleźc pracę w Polsce

Prezydent podpisał kolejną nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy - poinformowała kancelaria prezydenta. Ta, uchwalona 12 maja i podpisana właśnie przez głowę państwa, umożliwi uchodźcom z tego kraju założyć w Polsce profil pracownika w internecie, co ułatwi im poszukiwanie zatrudnienia.

Dzięki ustawie powstanie system informatyczny ułatwiający kontakty między pracodawcami a potencjalnymi pracownikami z Ukrainy przebywającymi w Polsce. Odpowiedzialny za utworzenie systemu będzie minister właściwy do spraw informatyzacji. System będzie funkcjonował w oparciu o aplikację mObywatel. Obywatele Ukrainy poszukujący pracy będą mogli założyć w tym systemie profil pracownika. Będzie on mógł w dowolnym momencie zmodyfikowany lub usunięty. Wgląd do danych udostępnionych przez ukraińskich użytkowników będą mieli pracodawcy w Polsce.

Termin uruchomienia systemu ma być podany przez ministra właściwego do spraw informatyzacji. Podpisana przez prezydenta ustawa wejdzie w życie dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw.

godz. 19.45 - "1,5 km nie jest problemem dla operatorów systemu Stugna, aby zniszczyć rosyjski czołg" - przekazała ukraińska agencja wojskowa ArmyInform

godz. 19.20 - Prezydent Rosji Władimir Putin może utworzyć na zajętych przez siły rosyjskie terenach Ukrainy "tymczasowe administracje" w celu ich późniejszej aneksji – oświadczyła w piątek ukraińska rzecznika praw człowieka Ludmyła Denisowa

Denisowa oznajmiła, że do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu rosyjskiego, wniesiono projekt o poszerzeniu uprawnień prezydenta, m.in. odnośnie do tworzenia tymczasowych administracji za granicami Rosji.

"Okupanci mają w planach utworzenie tymczasowej administracji w obwodach donieckim, ługańskim, chersońskim i zaporoskim. Przygotowania do tego już się rozpoczęły" – powiedziała.

Wyraziła przekonanie, że gdy zamiary przeprowadzenia w obwodzie chersońskim "referendum" zakończyły się fiaskiem z powodu masowych protestów miejscowej ludności, Rosja zaczęła opracowywać inny scenariusz przywłaszczenia sobie tych terenów.

godz. 19.00 - Rosyjscy opozycjoniści - represje sięgają absurdu

W Rosji represje wobec przeciwników wojny z Ukrainą sięgają absurdu - informują rosyjskie media niezależne. Kary sypią się za każdy przejaw sprzeciwu wobec polityki Kremla. Jednak nadal część Rosjan wychodzi na ulice z plakatami „Nie dla wojny”, a niektórzy obrzucają butelkami z benzyną wojskowe punkty mobilizacyjne.

Na zaanektowanym przez Rosję Krymie 27-letni artysta Bogdan Zizy oblał punkt mobilizacyjny niebieską i żółtą farbą, a następnie rzucił w kierunku budynku butelkę z benzyną. Grozi mu do 15 lat więzienia. Do takich zdarzeń doszło wcześniej w kilkunastu regionach Rosji

Jak podaje portal Meduza, na listę osób napiętnowanych określeniem „zagraniczny agent” trafił deputowany z Republiki Komi Wiktor Worobiew. Polityk otrzymał na swoje konto 25 funtów jako zwrot za niewykorzystany bilet londyńskiej kolejki. Ministerstwo Sprawiedliwości Rosji uznało te środki za „zagraniczne finansowanie”.

Natomiast rosyjski piosenkarz Aliszer Morgensztern musi zapłacić 100 tysięcy rubli grzywny, to jest około 1500 euro za tatuaż przypominający liść konopi. Organy ścigania uznały, że artysta demonstrując rysunek publicznie „propaguje narkotyki”.

godz. 18.20 - W Chersoniu, który okupowany jest przez wojska rosyjskie, partyzanci umieścili nad dworcem kolejowym ukraińską flagę

godz. 17.50 - Rosyjskie celowo terroryzują ludność cywilną Ukrainy

Ujęcia z kamer monitoringu pokazują, jak rosyjski pocisk rakietowy uderzył w Pałac Kultury w Łozowej w obwodzie charkowskim. Rannych zostało 7 mieszkańców, w tym jedno dziecko - informuje ukraiński MON.

godz. 17.43 - Od początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie zginęło co najmniej 3838 osób, w tym 256 dzieci

Z kolei rannych zostało co najmniej 4351 osób, w tym 383 dzieci. Jak dodano w komunikacie, rzeczywiste liczby mogą być jednak znacznie wyższe.

godz. 17.26 - Dziś doszło do ataku na Łozową w obwodzie charkowskim

godz. 16.53 - Najnowsza mapa pokazująca sytuację na froncie w Ukrainie

godz. 16.40 - Rozminowywanie w obwodzie kijowskim jest w pełni zakończone - podaje portal ТРУХА News, powołując się na słowa zastępcy szefa Gabinetu Prezydenta Ukrainy Kiryła Tymoszenki

godz. 16.10 - Rosjanie kontynuują ostrzał przedmieść Charkowa. Przez cały dzień słychać głośne uderzenia 

- podaje korespondent Fox News w Ukrainie.

godz. 15.30 - Zniszczenie centrum rekreacyjnego w Łozowe w obwodzie charkowskim

godz. 14.55 - Prezydent Ukrainy: Irlandia pomaga Ukrainie od pierwszego dnia wojny

godz. 14.51 - Prezydent Erdogan: w sobotę będę rozmawiać z fińskimi władzami

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował, że 22 maja będzie rozmawiał z przedstawicielami rządu Finlandii. Podtrzymał jednak swój sprzeciw wobec planowanego przez Finlandię wejścia do NATO i podkreślił, że weźmie udział w sobotnich rozmowach tylko po to, by podtrzymać kanały komunikacji między krajami.

Erdogan zaznaczył jednocześnie, że nie zmienił swojego stanowiska wobec prób wstąpienia Finlandii i Szwecji do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dodał, że kwestię tę omówił w piątek z premierem Holandii Markiem Rutte i będzie o niej również rozmawiać w sobotę z władzami Wielkiej Brytanii.

W czwartek Erdogan oznajmił, że "Turcja powie nie" wstąpieniu tych dwóch państw do NATO, oskarżając je o udzielanie schronienia milicji syryjskich Kurdów YPG (postrzeganych przez Ankarę jako odłam działającej w Turcji Partii Pracujących Kurdystanu, PKK) oraz organizacji islamskiego myśliciela Fethullaha Gulena, którego Ankara oskarża o przeprowadzenie w 2016 roku nieudanego zamachu stanu.

godz. 14.40 - Rosyjski żołnierz przed sądem: nie chciałem zabić cywila, żałuję tego

21-letni sierżant Wadim Szyszymarin, pierwszy rosyjski żołnierz, który przyznał się przed sądem do zabicia nieuzbrojonego ukraińskiego cywila, wyraził skruchę i przekonywał, że nie chciał tego zrobić; grozi mu dożywocie – podała stacja Sky News.

Trwający w Kijowie proces Szyszymarina, to pierwszy proces rosyjskiego żołnierza, oskarżonego o zbrodnie wojenne na Ukrainie. Sierżant przyznał się w środę do zastrzelenia 62-letniego Ołeksandra Szelipowa, mieszkańca wsi Czupachiwka w obwodzie sumskim na północy Ukrainy.

„Szczerze żałuję. Byłem wtedy zdenerwowany, nie chciałem zabić (…) Tak do tego doszło” – zeznał Szyszymarin, cytowany przez Sky News.

Żołnierzowi zarzuca się, że 28 lutego wystrzelił kilka pocisków z karabinu w głowę nieuzbrojonego Szelipowa, który szedł poboczem drogi, prowadząc rower. Szyszymarin miał otrzymać taki rozkaz od przełożonego, który bał się, że cywil poinformuje siły ukraińskie o obecności wojsk rosyjskich.

Obrońca Szyszymarina przekonywał w sądzie, że żołnierz dwukrotnie odmówił wykonania rozkazu i oddał strzały dopiero, gdy przełożony wydał komendę po raz trzeci. Obrona twierdzi również, że tylko jeden z trzech lub czterech wystrzelonych pocisków trafił w głowę Ukraińca.

Według oskarżyciela te argumenty nie zmieniają jednak sedna sprawy. Prokuratura żąda dla Szyszymarina najwyższej przewidzianej prawem kary - dożywotniego pozbawienia wolności.

Z oficjalnych informacji ukraińskiego MSW wynika, że do 16 kwietnia zarejestrowano 11 674 możliwych rosyjskich zbrodni wojennych. Władze Ukrainy wielokrotnie podkreślały, że wszelkie doniesienia o zbrodniach wojennych będą dokładnie badane, a sprawcy ścigani i sądzeni.

godz. 13.48 - Po ostrzale w obwodzie donieckim

W Internecie pojawiły się zdjęcia obrazujące krajobraz po rosyjskim ostrzale w miejscowości Jasynuwata, w obwodzie donieckim.

godz. 13.00 - UE wypłaciła Ukrainie 600 mln euro w ramach pomocy makrofinansowej

Komisja Europejska w imieniu Unii Europejskiej wypłaciła w piątek Ukrainie 600 mln euro w ramach pomocy makrofinansowej.

Pierwsza część nadzwyczajnej pomocy makrofinansowej w związku z agresją Rosji, również w wysokości 600 mln euro, została wypłacona w dwóch transzach w dniach 11 i 18 marca.

Środki te dostarczane są Ukrainie w formie długoterminowych pożyczek na bardzo korzystnych warunkach. Przyczyniają się do sfinansowania luki finansowej kraju, szacowanej przez międzynarodowe instytucje finansowe na ok. 15 mld dolarów na II kwartał 2022 r.

Szefowa KE Ursula von der Leyen powiedziała, że „w tych niezwykle trudnych czasach UE niezmiennie wspiera Ukrainę i jej odważnych obywateli”.

godz. 12.20 - Sky News: Duma rozważy zniesienie limitów wieku dla zawodowych żołnierzy

Duma Państwowa Rosji rozważy zniesienie wszelkich ograniczeń wieku dla zawodowych żołnierzy służących w rosyjskim wojsku, co oznaczałoby, że będą do niego mogli wstępować Rosjanie po 40. i obcokrajowcy po 30. roku życia – podała stacja Sky News.

“Do używania broni o dużej precyzji, obsługi broni i sprzętu wojskowego, potrzeba wysoko wykwalifikowanych specjalistów (...) Doświadczenie pokazuje, że stają się nimi w wieku 40-45 lat” – napisano na stronie internetowej niższej izby rosyjskiego parlamentu.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od początku inwazji na ten kraj rosyjskie wojsko straciło już prawie 29 tys. żołnierzy i tysiące sztuk sprzętu wojskowego.

godz. 11.14 - Rosyjskie straty na Ukrainie [20 maja 2022 r.]

godz. 10.31 - Rosja zapowiedziała włączenie Chersonia do swojego terytorium

Samozwańczy gubernator obwodu chersońskiego na południu Ukrainy Wołodymyr Saldo ogłosił podczas pierwszego spotkania z rosyjskimi kolaborantami, że "Chersoń wkrótce stanie się częścią Rosji" - poinformowała na Twitterze ukraińska gazeta internetowa Kyiv Independent. "Postrzegamy Rosję jako nasz ojczysty kraj" - miał powiedzieć Saldo. Podkreślił również, że nowy plan budżetowy obwodu chersońskiego został już przyjęty w rublach.

Wcześniej, 10 kwietnia, sztab generalny ukraińskiej armii przekazał doniesienia, że w Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim Rosjanie jakoby drukują materiały agitacyjne, by przeprowadzić tzw. referendum w sprawie utworzenia "Chersońskiej Republiki Ludowej".

godz. 8.25 - 13 cywilów zginęło w rosyjskich ostrzałach w obwodzie ługańskim

Minionej doby w wyniku rosyjskich ostrzałów w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy zginęło 13 cywilów - rosyjski szturm na Siewierdonieck został jednak odparty – poinformował szef władz obwodowych Serhij Hajdaj, cytowany przez stację Sky News.

12 osób zginęło w Siewierdoniecku, a jedna w innej z miejscowości ostrzelanej przez Rosjan. Przeprowadzony przez nich szturm na Siewierdonieck zakończył się jednak niepowodzeniem, a wojska rosyjskie poniosły straty i wycofały się – napisał Hajdaj.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w piątek, że Rosjanie prowadzili w rejonie Siewierdoniecka natarcie, ale ponieśli „znaczne straty i odeszli na wcześniej zajmowane pozycje”. Trwają działania bojowe w rejonie miejscowości Toszkiwka w rejoniesiewierodonieckim - dodano.

godz. 7.22 - Rosjanie kierują ataki w stronę Siewierodniecka i Łyschańska

godz. 7.12 - Mieszkańcy Charkowa wciąż szukają schronienia w metrze

Mieszkańcy Charkowa nadal się ukrywają w podziemiach metra, pomimo zmniejszenia intensywności ostrzału.

godz. 7.08 - New York Times opublikował dowód masowej egzekucji w Buczy

godz. 7.04 - Minionej doby Ukraińcy odparli 14 ataków w obwodzie donieckim i ługańskim

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie operujące na terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego przypuściły 14 ataków, które zostały odparte przez Ukraińców - wynika z podsumowania sytuacji operacyjnej opublikowanej w piątek rano przez sztab generalny ukraińskiej armii na Facebooku. W trakcie walk Ukraińcy zniszczyli 8 czołgów, 14 bojowych wozów opancerzonych, 6 pojazdów kołowych oraz zestrzelili 1 bezzałogowiec - podało ukraińskie dowództwo.

godz. 7.00 - Prezydent Ukrainy: Rosjanie całkowicie zniszczyli Donbas

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja zwiększa presję w Donbasie, a jej wojska całkowicie zniszczyły region. W nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych podsumował 85. dzień rosyjskiej inwazji. Prezydent Zełenski wskazał, że w samym Siewierodoniecku w ciągu jednego dnia zginęło dwanaście osób. "Tam jest piekło, i to nie jest przesada. W brutalny i absolutnie bezsensowny sposób Rosjanie bombardują Siewierodonieck. Tylko w ciągu jednego dnia zginęło tam dwanaście osób, a dziesiątki zostały ranne. Rosyjska armia bombarduje też inne nasze miasta. To nie są zwyczajne działania wojenne" - mówił.

RELACJĘ Z POPRZEDNIEGO DNIA ZNAJDZIESZ TUTAJ

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WOJNY NA UKRAINIE 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WOJNA NA UKRAINIE". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies