REKLAMA

Marek Błaszczyk | Gość po 8 | 2022-08-25

Marek Błaszczyk w studiu Radia Łódź
fot. Radio Łódź
W czwartek (25 sierpnia) Gościem po 8 był Marek Błaszczyk. Daniel Łuszczyn rozmawiał z szefem związku zawodowego pracowników MPK-Łódź m.in. o planowanym strajku.
Daniel Łuszczyn
Daniel Łuszczyn
Marek Błaszczyk | Gość po 8 | 2022-08-25
/

Marek Błaszczyk w Radiu Łódź

Łódź czeka paraliż komunikacyjny. We wrześniu na ulice miasta nie wyjadą autobusy i tramwaje. Fiaskiem zakończyły się bowiem rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego a Zarządem spółki.

Wczoraj (24 sierpnia) podczas ostatniej tury rozmów strony nie doszły do porozumienia, choć Marek Błaszczyk przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w Łodzi, był przekonany, że żądania zostaną spełnione.

Związkowcy z MPK domagali się podwyżki wynagrodzeń w wysokości 2 zł za godzinę, motywując je inflacją, a co za tym idzie – wzrostem kosztów życia. Władze spółki odmowę tłumaczą złą kondycją finansową przedsiębiorstwa, wynikającą m.in. z wysokich kosztów paliwa.

Kolejnym krokiem będzie teraz ustalenie daty strajku, co ma nastąpić w poniedziałek (29 sierpnia). We wcześniejszym referendum wśród załogi, 99 proc. głosujących poparło sięgniecie po takie drastyczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Radio Łódź na dzień dobry z kawą Radio Łódź na dzień dobry z kawą Radio Łódź na dzień dobry z kawą
REKLAMA
Następny artykuł

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskiwanie hasła

Podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail konta, dla którego chcesz zresetować hasło.

Add New Playlist

Skip to content