REKLAMA

Trudny czas dla frankowiczów. Ponad 5 zł kosztuje frank

fot. pixabay
Ekonomia na co dzień
Ekonomia na co dzień
Trudny czas dla frankowiczów. Ponad 5 zł kosztuje frank
/

Frank powyżej 5 zł

Wczoraj w kantorach helwecka waluta kosztowała już ponad 5 zł.  Obecnie za franka trzeba zapłacić 4,99 zł. Ostatni raz frank przebił barierę pięciu złotych w połowie stycznia 2015 r., wtedy to Szwajcarki Bank Narodowy przestał bronić się przed aprecjacją swojej waluty.
Według ekspertów – z którymi rozmawiała Rzeczpospolita – wiele wskazuje na to, że frank niebawem na dłużej zadomowi się powyżej 5 zł. Ale drożeją też inne podstawowe waluty teraz euro kosztuje około 4,77 zł, jeszcze droższy jest dolar, za którego trzeba zapłacić 4,8 zł.

Warsztaty samochodowe podnoszą ceny

Ważne informacje dla kierowców. Jak się okazuje w pierwszej połowie tego roku 95 proc. warsztatów samochodowych w Polsce podniosło ceny. Z tego prawie połowa o ponad 10 procent. To wnioski z raportu “Motoryzacja w czasach wojny”, przygotowanego m.in. przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych .
Jak czytamy w tym opracowaniu 70 procent badanych warsztatów zamierza w najbliższym czasie dalej podnosić swoje ceny co najmniej o 5 procent. Według badania – 72 procent warsztatów do napraw eksploatacyjnych używa najczęściej części ze średniej półki cenowej, w przypadku 19 procent warsztatów najbardziej popularne są najdroższe części, a nieco ponad 7 procent stawia przede wszystkim na te najtańsze.

61 proc. ocenia sytuację finansową jako akceptowalną

Prawie połowa Polaków obawia się, że dotknie nas kryzys gospodarczy. Takie wnioski płyną z badania Izby Gospodarki Elektronicznej. 61 procent ankietowanych uważa swoją sytuację finansową za akceptowalną lub co najwyżej przeciętną, co 4 osoba ocenia ją jako złą lub bardzo złą. Jeżeli chodzi o finanse, to 48 procent gospodarstw domowych posiada “jakiekolwiek oszczędności”. Spośród osób, które podzieliły się w badaniu informacją o ich wartości, również 48 procent respondentów zadeklarowało, że nie jest to więcej niż 10 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Radio Łódź na dzień dobry z kawą Radio Łódź na dzień dobry z kawą Radio Łódź na dzień dobry z kawą
REKLAMA
Następny artykuł

Witamy ponownie!

Zaloguj się do swojego konta

Odzyskiwanie hasła

Podaj nazwę użytkownika lub adres e-mail konta, dla którego chcesz zresetować hasło.

Add New Playlist

Skip to content